ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3331050
*
nr 333 1050
Spegel
rokokostil, 37 x 45
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 16:36:54
1
300 kr
22/10 17:34:53
2
250 kr
22/10 17:35:28
2
350 kr
25/10 14:22:18
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:16
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:23
*
Spegel
nr 333 1050
Spegel
rokokostil, 37 x 45
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/10 16:36:54 | 1 | 300 kr |
| 22/10 17:34:53 | 2 | 250 kr |
| 22/10 17:35:28 | 2 | 350 kr |
| 25/10 14:22:18 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:16 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:23



